fbpx

Letra/ Fran Frrokaj: Deri në 16:00 afat për të liruar KZAZ, përndryshe…

frrokaj.jpg

Kryetari i bashkisë Lezhë, Fran Frokaj përmes një letre të bërë publike, ka kërcënuar haptazi se kush nuk liron ambientet e KZAZ nr.13 deri në orën 16:00 do hasë me forcën e Policisë së Shtetit. KZAZ nr. 13 në këtë bashki, është vendosur brenda shkollës ‘Besëlidhja’.

Gjithashtu ai bën thirrje edhe për heqjen e afishimit të listave të zgjedhësve, në respekt të drekretit të presidentit Meta, i cili kërkoi shtyrjen e zgjedhjeve lokale, që ishin përcaktuar të mbaheshin në 30 Qershor.

Po ashtu kreu i Bashkisë së Lezhës i ka kërkuar ndihmë dhe policisë së Shtetit, që t’i vijë në ndihmë për lirimin e ambienteve të KZAZ-ve.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303