fbpx

Liga e Kampionëve, finalja e madhe Liverpool-Tottenham

11-600x360.jpg

Sonte do të zhvillohet finalja e madhe e Ligës së Kampionëve, ku do të përballen pikërisht Liverpool dhe Tottenham.

Ndeshja do të luhet në stadiumin “Wanda Metropolitana”, të Madridit.

Kujtojmë që Liverpooli shkatërroi Barçën me rezultatin 4 me 0, pas humbjes 3-0 në ‘Camp Nou’.

Ndërkohë, Tottenhami humbi herën e parë kundrejt Ajaxit me rezultatin 0-1, or në ndeshjen e radhës arriti të përmbysë rezultatin.

Ndërkohë, deri më tani janë publikuar disa formacione të mundshme, por asgjë nuk është e sigurt.

 

 

 

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303