fbpx

Liga e Kombeve/ Nuk ka fitues në Kazakistan, ndeshja me Kombëtaren përfundon 0-0

kasa.jpg

Rastet më të mira për të shënuar nuk i kanë mjaftuar kombëtares për të dalë me pikë të plota nga transferta e Kazakistanit, në ndeshjen e vlefshme për Ligën e Kombeve.

 

90 minutat në Almaty kanë përfunduar me rezultatin e bardhë 0-0.

 

Skuadra e Edy Reja-s, që në këtë ndeshje zbriti në fushë me tre debutues, me Kumbullën, Kallakun dhe Brojën, në pjesën e parë bëri pak për të kaluar në avantazh. Për t’u veçuar ishte një tranversë në fillimin e pjesës së parë, për të cilën më shumë meritë patën futbollistët e Kazakistanit të cilët rrezikuan autogol.

 

Vijon …

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303