29.5 C
Tirana
E enjte, 18 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Lirohen 11 protestues, reagon Basha

spot_img

Lirohen rreth 11 persona të shoqëruar në polici gjatë protestës së opozitës ditën e sotme. Janë liruar 11 persona, të cilët u shoqëruan në polici gjatë protestës së sotme të opozitës para parlamentit.

Personat u liruan pas marrjes në pyetje dhe kryerjes së procedurave.

Ndërkohë kreu i PD, Lulzim Basha në Facebook shkruan:

“Mirënjohje dhe respekt për çdo qytetar që sakrifikon nga vetja dhe familja për t’iu gjendur pranë me vendosmëri dhe kurajo protestuesve paqësorë, të ndaluar në mënyrë të paligjshme nga policia! Kjo është beteja më europiane që do të sjellë ndryshimin që meriton çdo shqiptar!”

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat