fbpx

Lleshaj zëvendëson Xhafaj edhe në faqen e Kryministrisë

llesh.png

Ai prezantohet si numri dy i dikasterit të rendit, përkrah kryeministrit dhe ministrave të kabinetit qeveritar.

Dje, sapo përfundoi seanca e Kuvendit ku Edi Rama tha se i ishte forcuar bindja se Sandër Lleshaj do e bënte mirë detyrën, është mbledhur qeveria, ku ai u emërua zv/ministër i Brendshëm.

Kryeministri Rama nuk u mjaftua vetëm me foto në zyrën e tij.

Ai e shoqëroi të zgjedhurin e tij për Ministrinë e Brendshme deri në zyrë.

Ndërkohë që Garda merrte masa për pritjen e personaliteteve, befasi u duk edhe prezenca e ish-ministrit të Brendshëm të dorëhequr nga detyra, Fatmir Xhafaj.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *