23.5 C
Tirana
E enjte, 18 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Lojëra fati në lokal, procedohet penalisht 20-vjeçari

spot_img

Një 20-vjeçar nga Fieri është proceduar penalisht nga policia, pasi vazhdonte të ushtronte aktivitetin e lojërave të fatit në lokalin e tij.

Gjatë një kontrolli në biznesin e të riut nga Fieri, policia arriti të sekuestrojë 1 kompjuter që shpërbente për vendosjen e lotove.

Mbi 20-vjeçarin rëndojnë dy vepra penale:  “Organizimi i lotarive të palejuara” dhe “Vënia në dispozicion e lokaleve për lojëra të palejuara”.

“Kontrollet kundër aktivitetit të lojërave të fatit do të vijojnë në gjithë Qarkun Fier deri në ndëshkimin me ashpërsi të subjektit të fundit që ushtron këtë aktivitet anti-ligjor”, shkruhej në njoftimin e policisë.

Kujtojmë që prej 1 janar 2019 është bërë ndalimi i lojërave të fatit duke çuar në mbylljen e shumë bizneseve./real-news.tv

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat