fbpx

LSI: Protesta, demostrim i qytetarisë, distancohemi nga dhuna

braimllari.jpeg

Pak orë nga nisja e protestës së opozitës së bashkuar, sekretari i përgjithshëm i LSI, Endrit Brahimllari, u shpreh se forca politike ku bën pjesë dënon çdo formë të dhunës nga kushdo që e bën atë.

“Protesta do jetë demostrim i qytetarisë dhe vlerave perëndimore. Në asnjë rrethanë nuk e duam dhunën e distancohemi. Jemi bashkë me zërin e qytetarëve. LSI dënon çdo formë dhunë nga kushdo që e bën atë. Njeriu i cili kërkon të ushtrojë dhunë përmes pushtetit kriminal është Edi Rama.

Dita e sotme do i tregojë qartë se shqiptarët janë më të bashkuar se kurrë kundër rrugës që na kthen në diktaturë. Beteja jonë nuk është kundër policëve po kundër sistemit kriminal të Ramës. Protesta është protestë kundër varfërisë, arrogancës, grabitjes së taksave. Sot është ditë vendimtare të bashkojmë zemrat në protestë jemi bashkë për Shqipërinë tonë.”- u shpreh Brahimllari në një dalje për mediat./real-news.tv/

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303