13.5 C
Tirana
E martë, 28 Maj, 2024

TË FUNDIT

Luan Rama: Zgjedhjet e kriminalizuara, sjellin pushtet kriminal

spot_img

Gjatë prezantimit të paketës së opozitës për ‘Çlirimin e zgjedhjeve nga krimi’, e mori fjalën edhe deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama .

Në fjalën e tij Rama tha se vendi duhet të largohet sa më parë nga zgjedhjet e kriminalizuara pasi sipas tij ato sjellin pushtet kriminal.

“Është e pafalshme që 27 vjet pas zgjedhjeve të para pluraliste, ne jemi I vetmi vend në Europë me zgjedhje të kriminalizuara të cilat sjellin një pushtet kriminal. Opozita dhe qytetarët janë në një anë, kurse qeverisja dhe krimi janë në anën tjetër. Këtu është fokusuar edhe strategjia jonë e reformës zgjedhore: Çlirimi I zgjedhjeve në Shqipëri nga krimi”, tha Luan Rama.

 

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat