fbpx

Luana Vjollca “Jam e dashuruar, por s’është personi që po mendoni”

640-0-5ff059067d56a.jpg

Një nga surpriza e spektaklit të 1 Janarit në “Shiko Kush LUANl” ishte intervista e moderatores Luana Vjollca “përballë”…Luana Vjollcës. Në fakt ajo ka shumë kohë që nuk del  në intervista në ekrane apo media të tjera e për këtë arsye kjo ka qenë një ekskluzive që Luana ja ka dhënë vetes, në formatin “Moderatore vs Showgirl”. Gjatë bisedës Vjollca ka folur për shumë detaje nga jeta e saj personale (si rrallë herë), profesionale dhe karriera, ndërsa nuk ka munguar autoironia.

Intervista nisi që në fillim me një pyetje nga ato që të vendosin në siklet, duke e pyetur veten troç: “A je e dashuruar?”

“PO”, – ishte përgjigjia e Luanës, teksa vazhdoi: “Po besoj ju e dini të gjithë me ke jam, pse duhet ta them prap, sa herë duhet ta them? E dini apo se dini? Jam e dashuruar me punën, me ty! Je e mirë thellë thellë, po të të njohin mirë je e lezetshme, gocë e mirë, ke disa parime të lezetshme, rri në shtëpi, shko dil ndonjëherë, bëj ndonjë gjë në jetë …”

Gjithsesi kjo përgjigje nuk ka mjaftuar, teksa moderatorja Vjollca ka bërë edhe pyetjen: “Pse lëviz shumë shpesh lart e poshtë nëpër Kosovë?”, duek ju referuar edhe aludimeve që bëhen në media.

“Në Kosovë udhëtoj shpesh për shkak të lidhjes time …”-u shpreh Luana teksa habiti publikun, por më pas vazhdoi: “Për shkak të lidhjes time me Arbër Bytyqin!”

“Fare interesante! Thashë se çfarë do na thuash”- tha moderatorja me ironi pas kësaj përgjigje, ndërsa “showgirl”-i ja ktheu: “Fare interestante thua? Varet nga këndvështrimi, Luana!”

Ndërkohë nuk kanë munguar as pyetjen për familjen dhe marrëdhënien me të ëmën dhe Marinën, me të cilën jo rrallë ndajnë pjesë në rrjetet sociale nga “lufta” që bëjnë për dashurinë e mamasë së tyre.

“Kë do më shumë mami jot, ty apo Marinën?”- ishte pyetja që Luana ju përgjigj me lehtësi: “Mua!”

Pjesë nga biseda për familjen:

Luana (moderatore): Si ty?

Luana (showgirl): Normal që mua! Ç’është kjo pyetje njëherë?

Luana (moderatore): Kaq e bindur je? Pse apo se je Miss shkalla dhe Miss pallati ti?

Luana (showgirl): Jo, në fakt përsa i përket bukurisë, Marina, jo se është motra ime, ja e tha dhe publiku, është një ndër femrat më të bukura që ka Shqipëria! Është shumë herë më e bukur se unë dhe shumë herë më e ëmbël se unë. Po une ngaqë jam më e vogla dhe tërë jetën time kam bërë “drejtoreshën e shtëpisë”. Kur shkoj unë në shtëpi, nëse mami është duke parë kanalin andej e çon vrap te unë që mos i bërtas.”

Nga ana tjetër në këtë intervistë kishte vend edhe për autoironinë e autores së “Shiko Kush Luan” për karrierën e saj në muzikë. Në rolin e moderatores ajo pyeti veten: “Pse bën si këngëtare e madhe? Se nuk e kam marrë vesh ndonjëherë pse bën si këngëtare e madhe?

Përgjigja ishte e thjeshtë: “Unë në fakt nuk bëj si këngëtare e madhe, unë këndoj për qejf dhe për qejfin tim dhe të të gjithëve do të këndoj dhe sonte! Atë titullin “e madhe” ma keni vendosur ju, kështu që “Faleminderit!”

Meqë ra fjala tek e kënduara, kjo është një pjesë e performancës së Luanës mbrëmen e djeshme në “Shiko Kush Luan”, fiks ashtu si moderatorja e tha, për qefin e saj.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303