fbpx

Lufta në Ukrainë, 1.500 ndërtesa dhe makina civile janë shkatërruar që prej fillimit të luftës

war-1.jpg

Mësohet se të paktën 1.500 ndërtesa dhe auto mjete civile janë dëmtuar në Ukrainë, që prej hyrjes së ushtrisë ruse në territorin ukrainas, më 24 shkurt.

Bëhet me dije se ky vlerësim është bërë nga media amerikane New Yoork Times.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303