fbpx

Lufta në Ukrainë, OKB: Të paktën 1,081 civilë janë vrarë

7d959e68-f00d-485c-85ce-dfd0041503a5-1.jpg

EDITORS NOTE: Graphic content / TOPSHOT - Police officers remove the body of a passerby killed in yesterday's airstrike that hit Kyiv's main television tower in Kyiv on March 2, 2022. - An apparent Russian airstrike hit Kyiv's main television tower in the heart of the Ukrainian capital on March 1, 2022. (Photo by Dimitar DILKOFF / AFP) (Photo by DIMITAR DILKOFF/AFP via Getty Images)

Së fundmi zyra e të drejtave të OKB- së tha se 1,081 civilë janë vrarë dhe 1,707 janë plagosur në Ukrainë që kur Rusia pushtoi Ukrainën më 24 shkurt.

Mësohet se SHBA ka akuzuar zyrtarisht forcat ruse për kryerjen e krimeve të luftës në Ukrainë dhe tha se do të dënojë të gjithë kriminelët duke përdorur çdo mjet në dispozicion.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303