20.5 C
Tirana
E martë, 21 Maj, 2024

TË FUNDIT

Lufta në Ukrainë, Vitali Klitschko: Më shumë se 100 civilë janë vrarë në Kiev

spot_img

Kryetari i bashkisë së Kievit, Vitali Klitschko, ka thënë se më shumë se 100 njerëz kanë vdekur në kryeqytetin ukrainas që kur Rusia pushtoi vendin.

Ai shtoi se 82 ndërtesa shumëkatëshe janë shkatërruar në Kiev që nga shpërthimi i luftës.

Katër fëmijë janë në mesin e viktimave gjatë luftës dhe 16 fëmijë të plagosur janë në spital, tha Klitschko të hënën.

Ai shtoi se qeveria nuk ka qenë në gjendje të identifikojë më shumë se 20 trupa të vrarë në Kiev.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat