fbpx

“Luftë e ashpër” për vendet e para, shikoni renditjen në grupin A dhe B të Kategorisë së Dytë

kategoria_dyte_cover1-e1606036994277.jpg

U luajtën në fundjavën që lamë pas ndeshjet e javës së 6-të në Kategorinë e Dytë, ku që në fillim ka nisur një “luftë” për vendet e para të renditjes.

Në grupin A, janë 4 ekipe ngjitur me njëra-tjetrën, që duan vendin e parë të renditjes. Kryeson Shkumbini me 13 pikë, i ndjekur nga Sopoti dhe Shënkolli me nga 12 pikë dhe Luzi 2008 me 11 pikë.

Në grupin B, Butrinti kryeson me 16 pikë, 3 më shumë se Maliqi i vendit të dytë, por juglindorët kanë edhe një ndeshje më pak. Në kuotën e 13 pikëve është edhe Devolli, ndërkohë që Skrapari mbyll renditjen me 0 pikë.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303