Luftë në protestë, tjetër apel i presidentit Meta

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka reaguar sërish lidhur me protestën në vazhdim të opozitës së bashkuar. Kreu i shtetit u bën thirrje qytetarëve të shmangin aktet e dhunës.

“Presidenti i Republikës, Sh.T.Z Ilir Meta u bën sërish thirrje qytetarëve të distancohen nga aktet e dhunshme dhe nga individët, të cilët rrezikojnë policët”, thuhet në reagimin e kreut të shtetit.

Ky është reagimi i dytë i presidentit Meta që prej nisjes së protestës së opozitës