fbpx

Luigi Soreca kujton tërmetin e 26 nëntorit 2019, jep mesazhin: Një vit më pas, ne…

Luigi-Soreca-e1562139864590-770x433.jpg

Ambasadori i BE, Luigi Soreca ka bërë një reagim duke rikujtuar 51 viktimat nga tërmeti i 26 nëntorit të 2019-ës. Më tej, ai ka rikujtuar dhe solidaritetin e BE dhe shteteve anëtare ndaj popullit shqiptar.

Së fundmi, Soreca thekson se tani ka ardhur koha për të ndërtuar së bashku.

STATUSI NGA LUIGI SORECA

Më 26 Nëntor 2019 Shqipëria u godit nga një tërmet shkatërrues. Një vit më pas, ne kujtojmë 51 viktimat e asaj dite të tmerrshme dhe solidaritetin e BE dhe shteteve anëtare ndaj popullit shqiptar. Tani ne punojmë për të ndërtuar së bashku.

 

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303