fbpx

“Lul mjaft me dëbime, fillo tani me…”/ Ish-nënkryetari i PD reagon pas shkarkimit të Flamur Nokës: Po ndonjë pushkatim nuk do bëjmë?

spaho-770x433.jpg

Ish-nënkryetari i PD-së, deputeti Edmond Spaho ka reaguar ashpër ndaj vendimit të fundit të kryedemokratit Lulzim Basha për shkarkimin e Flamur Nokës si nënkryetar të komisionit të sigurisë duke paralajmëruar përjashtimin e tij nga Grupi Parlamentar i PD.

Spaho e këshillon Bashën të fillojë me internimet dhe t’u bjerë deputetëve si në 1945, duke e krahasuar me Enver Hoxhën.

“Lul mjaft me dëbime, fillo internimet tani. Bjeru deputetëve si në 45. Po ndonjë pushkatim nuk do bëjmë? Nuk e bën dot Enverin ti. I pari ishte historik, i dyti qesharak dhe i mjerë. Po të mblidhet litari, Lul, po të mblidhet”, shkruan Spaho.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303