fbpx

Lulzim Basha bën premtimin e madh për të rinjtë

Screenshot_15-5.png

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka bërë një premtim të rëndësishëm për të gjithë të rinjtë shqiptarë. Ai shkruan në Facebook se është e papranueshme që për të rinjtë nuk ka mundësi punësimi si dhe thekson se, kur PD të vijë në pushtet, situata për ta do të ndryshojë.

“Është e papranueshme që të rinjtë nuk kanë mundësi punësimi. Ne do ta ndryshojmë këtë situatë. Ky vend i mrekullueshëm e ka potencialin të ofrojë gjithçka. Të rinjtë duhet të kenë shpresë dhe besim për të ardhmen. Na duhet vetëm të punojmë së bashku për ta bërë Shqipërinë një vend më të mirë me mundësi për çdo shqiptar.”, shkruan Basha.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303