fbpx

Lulzim Basha del me deklaratën urgjente, kërkon dorëheqjen e menjëhershme të Edi Ramës

basha-lulzim-1-675x450.jpg

Kryedemokrati Lulzim Basha ka dalë pak më parë në një deklaratë për media për skandalin e pagave. Basha thekson se është konfirmim i skemës kriminale të krimit elektoral të krijmit të sistemit të ri të shtetit.

“Janë marrë copa-copa apo si një e tërë, është konfirmim i skemës kriminale të krimit elektoral të krijmit të sistemit të ri të shtetit. Kjo është arsyeja pse ka dalë që t’i mbrojë publikisht. Është skandaloze, do të ishte skandaloze po të kishte ndodhur edhe para 12 vitesh. Është skandaloze sepse vjen pas skandaleve të tjera. E harruar serverin e Tatimeve. Kush përfundoi në burg për këtë? Askush. Rama sot duhet që të jepte dorëheqjen dhe pastaj të kërkonte ndjesë”.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303