fbpx

Lumi del mbi urë, bllokohet qarkullimi në Gjirokastër

gjirokaster-permbytje.jpg

Reshjet e shumta të shiut në Gjirokastër kanë shkaktuar përmbytjet e para me pasoja të rënda. Ura e lumit në hyrje të qytetit, është përmbytur, duke sjellë probleme në qarkullimin e automjeteve. Kjo nuk është një situatë e re për qytetin e Gjirokastrës, pasi ura përmbytet cdo vit nga reshjet.

Si pasojë e motit të keq dhe reshjeve të shumta të shiut ujërat e lumit kanë vërshuar sipër urës që lidh Gjirokastrën me Kakavijën, ku rrjedha e ujit ka dalë nga shtrati duke përmbytur këtë urë

Gjirokastra është një prej qarqeve më të rrezikuara nga moti i keq.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *