fbpx

“Ma nxinë jetën…”. Rama paralajmëron haptazi PD: E dini mirë se çfarë ndodh kur LSI të…

bandicam-2021-04-10-07-35-33-128.jpg

Gjatë fjalës së tij në Vlorë, Rama ka paralajmëruar Partinë Demokratike. Jo vetëm kaq po ai nuk kursen talljet për Leskajn.

Unë këtu s’kam numër fare, njoh vetëm një numër atë 12. Unë dua votë për numrin 12, jo për veten time. Katër vite herë tre mandate bëjnë 12, e tregon që jemi me Vlorën, apo janë me të shkuarën e tmerrshme të Vlorës, nuk po përmend ’97-ën, por atë kohë që ata thoshin s’bëhen kurrë me ne. Kjo është ajo që ju them unë gjithë, xhakajdurëve këtu, që shiheni mirë këtë punë, është turp që të vihet në diskutim këtu numri 12. Ma nxinë jetën, thonë të gjithë Vlora, Vlora. Këtë këngë ma këndojnë në vesh, çohen njerëzit në Shkodër e thonë e duam Shkodrën si Vlora, e këta këtu Leskon do të votojnë, apo Ilirin, sepse ka shpallur kandidaturën për të shpëtuar Vlorën. E dinë mirë ata, demokratët, se ca ndodh kur vjen LSI t’i shpëtojë. I mjel e ua bën cicat e lopës copë dhe përfundon PD nga lopë në lepur të lodhur, e kanë parë ata.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303