24.5 C
Tirana
E mërkurë, 24 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Mandati i deputetit, zgjerohet lista e kandidatëve

spot_img

Është zgjeruar numri i kandidatëve nga radhët e PD dhe LSI për marrjen e mandateve të deputetit.  Mësohet se ditën e sotme, kandidati i Tiranës nga radhët e LSI, Edmond Rrushaj ka dorëzuar formularin e tij në KQZ.

Nga ana tjetër, tre kandidatë kanë dorëzuar formularët e tyre në KQZ më herët, të cilët janë Enver Roshi për Elbasanin, Ylli Shehu në qarkun e Tiranës  dhe Aurora Mara në Dibër.

Ende nuk dihet nëse lista e kandidatëve për deputetët nga radhët e PD dhe LSI mund të rritet sërish./real-news.tv

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat