fbpx

Maqedonia e Veriut/ 104 raste pozitive dhe 13 viktima nga COVID-19

Screenshot_46-1.jpg

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë shënuar 104 raste pozitive me COVID-19 nga 918 teste të kryera dhe 13 viktima nga virusi.

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara nga COVID-19 ka arritur në 86.597, ndërsa numri i viktimave në 2.635.

Në 24 orë janë shëruar 539 pacientë të tjerë, duke e çuar në 67.992 numrin e përgjithshëm të pacientëve të shëruar nga virusi.

Një marrëveshje tjetër e rëndësishme për Greqinë është blerja e 36 silurëve të rinj gjermanë të rëndë për nëndetëset më të fundit të tipit 214.

Marrëveshja parashikon gjithashtu modernizimin e një pjese të silurëve të SUT të viteve 1980.

Ushtria është gjithashtu në planet e ministrisë për një azhurnim, pasi ajo është “shtylla kurrizore” e Forcave të Armatosura.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303