33.5 C
Tirana
E mërkurë, 17 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Maqedonia e Veriut, dënohet me burg Menduh Thaçi

spot_img

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare në Maqedoninë e Veriut, Menduh Thaçi, është dënuar me tri vite burg nga Gjykata Penale në Shkup.

Është lexuar aktgjykimi për rastin “Titanik 2″, të akuzuarit Sasho Mijallkov dhe Menduh Thaçi janë dënuar me nga 3 vjet burg, me drejtë të ankimimit, përveç ish-kreut të DSK-së, zë gjithë të tjerët janë dënuar për veprën penale “Keqpërdorim të detyrës zyrtare”.

Dënimi lidhjet me zgjedhjet e vitit 2013 në Strumicë. /real-news.tv/

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat