fbpx

Maqedoninë e Veriut/ 9 viktima dhe 51 raste me Covid

Screenshot_7-6.png

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, bën me dije se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 9 pacientë.Gjithashtu Instituti i Shëndetit Publik njoftoi se nga 755 testime të realizuara, 51 persona kanë rezultuar të prekur me Covid.Ndërkohë që nga fillimi i pandemisë numri i personave të infektuar me koronavirus ka arritur në 97,101 , ndërsa 2,998 pacientë kanë humbur jetën.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303