Marrin fund aludimet? Ja ku do luajë Pogba

Pol Pogba është bërë telenovela e kësaj vere përsa i përket merkatos së futbollistëve. Largimi i tij nga Mançester Junajtid është i sigurt por ende nuk dihet destinacioni.

Prestigjiozja “Diario As”, mesfushori francez është shumë pranë transferimit tek Real Madridi. Junajtid është pranë nënshkrimit me Bruno Fernandez dhe Milinkoviç-Saviç,  dhe pikërisht blerja e dy lojtarëve, pritet të financohet nga shitja e 24-vjeçarit.

Thuhet se francezi do të ketë pagën që aktualisht mban Bejl tek Reali, pra 14.5 milionë euro në sezon. /real-news.tv/