fbpx

Masakra e Drane Dedës, vrau me sqepar burrin e saj: “Më detyroi të bëja 10 fëmijë”

7c7694a669babdf26e73d4a11c332cd3_L.jpg

58- vjeçarja Drane Deda qëlloi për vdekje bashkëshortin e saj me sqepar, teksa ai po flinte gjumë, ngjarja ndodhi ne Kurbin të Lezhës

“Më detyroi të bëja 10 fëmijë, më është nxirë jeta me të edhe pse kam vijuar të qëndroj kaq gjatë. Atë ditë nuk jemi grindur fare. Ai ishte në gjumë, dhe unë shkova në magazinë mora një sqepar dhe ashtu siç flinte e kam qëlluar dy-tre herë, ku kam menduar se e kam vrarë pasi nuk ka lëvizur fare. Më pas kam shkuar në shtëpinë e kunatës dhe i kam treguar se çfarë kishte ndodhur”,- ka thënë në polici Drane Deda.

Pas vrasjes ajo është vetë dorëzuar në polici dhe akuzohet për vrasjen e bashkëshortit të saj.

Gjatë rrëfimit të saj në polici, ka deklaruar se i ishte nxirë jeta nga sherret me të, pasi e kishte detyruar që të bënte 10 fëmijë.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303