fbpx

Maska natyrale për heqjen e njollave në lëkurë

Sun_Damage_63219391_original.jpg

Shpeshherë na ndodh të kemi njolla të errëta në fytyrë si pasojë e ekspozimit të tepërt ne verë gjatë stinës së verës. E rëndësishme është përdorimi i një kremi me SPF, që të na mbrojë lëkurën. Përveç njollave të errëta, shumë vuajnë edhe nga aknet, të cilat duan një kohë të gjatë për tu larguar nga lëkura.

Ne ju sugjerojmë një maskë 100% natyrale, që mund të ndihmojë në reduktimin e akneve dhe njollave të errëta në lëkurë.

Ju duhet vetëm një banane dhe një kokërr limon, të cilat duhet t`i përzieni së bashku. Si fillim, shtypini bananen dhe më pas hidhni lëngun e shtrydhur të limonit në një tas. Përziejini dhe maska juaj është gati.

Aciditeti i limonit ndihmon në eliminimin e baktereve dhe i jep lëkurës freski dhe shkëlqim. Provojeni!/real-news.tv

 

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303