33.5 C
Tirana
E mërkurë, 17 Korrik, 2024

TË FUNDIT

May: Rrezikojmë të mos kemi Brexit

spot_img

Kryeministrja, Theresa May paralajmëroi sot deputetët britanikë se mund të mos ketë aspak një Brexit nëse në mbrëmje votojnë kundër marrëveshjes së arritur me Brukselin.

“Nëse marrëveshja nuk miratohet këtë mbrëmje, Brexit mund të mos ndodhë”, tha May me një zë shumë të ngjirur në parlamentin britanik, pikërisht kur zëri i duhet më shumë se kurrë.

Sot në Parlamentin britanik zhvillohet votimi shumë i rëndësishëm mbi marrëveshjen e Brexit të arritur mes Londrës dhe Brukselit, ndërkohë që votimi i parë mbi këtë marrëveshje dështoi./real-news.tv/

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat