fbpx

Mbaron ankthi në Elbasan, zgjidhet në mënyrë tragjike

Pas 5 orësh negociata 71-vjeçari Lefter Zhidru në Elbasan është vr.arë pas te.rrorit që shkaktoi, duke qël.uar mbi policinë që shkoi ta arrestonte, e duke lënë më pas të plagosur dy persona.

Forcat RENEA kanë ndërhyjnë brenda banesës. Në vendngjarje u dëgjuan të shtëna e shpërthim. Ndërhyrja ndodhi rreth orës 17:50 dhe raportohet se i moshuari është qëlluar