fbpx

Mbërrijnë në Rinas 100 mijë vaksina kineze, Rama: Me vonesë për shkak të tentativës çmendurake

Screenshot_8-6.png

Kanë mbërritur në aeroportin e Rinasit vaksinat kineze kundër COVID që ishin parashikuar të vinin një ditë më parë. Kreu i qeverisë Edi Rama shkruan se tashmë janë më të vendosur se kurrë për të vazhduar me ritme të larta vaksinimin masiv.“Aeroporti Nënë Tereza – Me një ditë vonesë për shkak të tentativës çmendurake për bllokimin e fushatës së vaksinimit dhe nxitjen e rrëmujës në prag të zgjedhjeve, mbërrijnë 100,000 vaksina të tjera anticovid.Më të vendosur se kurrë për të vazhduar me ritme të larta vaksinimin masiv dhe për të garantuar një sezon turistik të lehtësuar e me të ardhura të larta për Shqipërinë”, shkruan Rama.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303