fbpx

Mbërrin Viti i Ri në Zelandën e Re

7977986-6541611-In_Britain_London_will_usher_in_the_New_Year_by_celebrating_its_-a-19_1546254121702-674x450.jpg

Qytetarët në Zelandën e Re pritën Vitin e Ri 2021. Zelanda e Re është e para që priti Vitin e Ri ndërsa mbizotëroi për disa minuta atmosfera që karakterizon ndërrimin e viteve.

Vendet e para në botë që e kanë pritur tashmë 2021-shin, janë ishujt e vegjël në paqësor të Tonga-s, Samoas dhe Kiribatit, ku viti i ri trokiti në orën 11 sipas orës sonë.

Të fundit që presin vitin e ri janë ishujt e pabanuar Howland dhe Baker, afër Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Samoa amerikane është e parafundit që feston vitin e ri.

Në Zelandën e Re ndërkohë, viti i ri, mbërriti ekzaktësisht në orën 11.15 minuta, ndërsa në Australi, 2021-shi mbërrin në orën 14:00, sipas orës sonë.

 

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303