fbpx

Mbi 4 mijë raste të reja me Covid dhe 21 viktima në Itali

B24C174D-3EC1-4CED-A2BA-5A7579E73413.jpeg

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali janë regjistruar 4,259 raste të reja me koronavirus nga 235, 097 teste të realizuara.

Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se 21 persona humbën jetën nga kjo sëmundje e rëndë, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 127, 905 viktima.

Ndërsa që nga fillimi i pandemisë janë shënuar 4, 297, 337 të prekur.
Aktualisht në Itali janë 51, 308 raste pozitivë.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303