fbpx

Mbretëresha Elizabeta uron Krishtlindjet: Nuk je vetëm

88b5831c5f2e450ca238bc84446e99e8.jpg

Mbretëresha Elizabeta, në ditën e festës së Krishtlindjeve ka vendosur të uroj të gjithë njerëzit që nuk kanë miq dhe një familje, duke i thënë se nuk janë vetëm.Ajo tha se çdo njeri për këtë festë do thjesht një përqafim t ngrohtë dhe një shtrëngim dore.Ajo gjatë urimit foli edhe në lidhje me pandeminë e cila sipas saj na ka bashkuar, pavarësisht vështirësive.“Për shumë prej jush këto festa mund të jenë të trishtuara. Disa po vajtojnë humbjen e njerëzve të tyre të afërt, e të tjerë po humbin miq e familjar, kur ajo që do secili prej nesh është thjeshtë një përqafim për Krishtlindje” tha mbretëresha. “Nëse je njeri prej aty, nuk je vetëm”, ka shtuar ajo. Ajo nuk shqiptoi fjalët “pandemi”, “koronavirus” ose “Covid-19”, por ato ishin tema mbizotëruese e fjalimit të Krishtlindjeve të këtij viti të transmetuar nga Mbretëresha.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303