16.5 C
Tirana
E diel, 16 Qershor, 2024

TË FUNDIT

Mbyllet numërimi i votave në Lezhë, ja si ndahen mandatet mes PS dhe PD

spot_img

Sapo është mbyllur edhe procesi i numërimit të votave në Lezhë.

Në këtë qark kryeson Partia Demokratike me 4 mandate, ndërsa Partia Socialiste ka marrë 3 mandate, ndërsa LSI nuk ka mundur të sigurojë asnjë mandat.

E përkthyer në vota PD-AN ka marrë 34109 vota, ose 47.5%. Ndërsa PS ka marrë 27368 vota.

Sa i përket votave të pavlefshme, sipas KQZ, ato janë 4925.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat