28.5 C
Tirana
E enjte, 13 Qershor, 2024

TË FUNDIT

Mbyllet numërimi i votave në qarkun e Elbasanit, shpallet fitues…

spot_img

Mbyllet numërimi i votave për subjektet politike në bashkinë e parë në qarkun e Elbasanit ku fituese rezulton Partia Socialiste.Cërriku është bashkia e radhës në vend që është fituar nga Partia Socialiste me 7798 vota, e ndjekur më pas nga Partia Demokratike me 3981 vota dhe Lëvizja Socialiste për Integrim 1175 vota.Cërriku është bashkia e 15 në vendin tonë që është fituar nga PS-ja ndërsa deri më tani Partia Demokratike-Aleanca për Ndryshim kanë arritur që të sigurojnë vetëm 4 bashki në vend.

 

Rezultati në bashkitë që është mbyllur votimi:

 

Këlcyra: PS- 1750 vota, PD-AN-1070 vota dhe LS-509 vota

Memaliaj: PS-3271 vota, PD-AN-1404 vota dhe LSI 100 vota

Përmet: PS- 3648 vota, PD-AN-2024 vota dhe LSI 582vota.

Himare: PS-3447 vota, PD-AN- 1854 vota dhe LSI-341vota.

Pustec: PS-867 vota, PD-AN-473 vota dhe LSI-168 vota.

Poliçan: PS-3871 vota. PD-AN- 1045 vota dhe LSI 864 vota.

Kolonja: PS- 3666 vota, PD-AN- 2299 vota, LSI 763 vota dhe PSD 68 vota.

PS- 1154 vota, PD-AN- 901 dhe LSI 201 vota.

Has: PD-AN- 4576 vota, PS- 2735 vota

Tropojë: PD-AN- 6443 vota, PS- 3094 vota.

Skrapar: PS: 3 547 vota, LSI-2 174 vota, dhe PD- 776 vota.

Klos: PD-AN- 3738 vota, PS- 3702 vota dhe LSI-171 vota.

Mirditë: PD –AN- 5915 vota, PS-4864 vota dhe LSI- 1143 vota.

Dropull: PS- 1531 vota, PD-AN- 592 vota dhe LSI 599 vota.

Cerrik: PS- 7798 vota, PD-AN- 3981 vota dhe LSI-1175 vota.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat