33.5 C
Tirana
E martë, 16 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Mbyllet protesta, PD: Nuk ka forcë që i ndal qytetarët

spot_img

Ka përfunduar pak minuta më parë protesta e opozitës, ku u protestua për rreth 5 orë para Parlamentit e më pas te Drejtoria e Policisë Tiranë. Më tej, Kryemadhi dhe figura të PD u nisën për te selia blu, për të mbyllur protestën e sotme.

Në mungesë të liderit demokrat, Lulzim Basha, fjalën e mbajti nënkryetari i PD, Edi Paloka. Në fjalën e tij, ai tha se rruga e tyre për rrëzimin e qeverisë nuk ndalet me kaq. Sipas tij, nuk ka asnjë forcë që i ndal qytetarët.

Gjatë protestës te Drejtoria e Policisë, Kryemadhi dhe figura të PD kërkuan lirinë e disa protestuesve, të cilët u shoqëruan në polici gjatë paradites së sotme./real-news.tv

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat