fbpx

Mbytet Jahti në Jon, shpëtohet italiani

0e046f4a7c8ea8a30ffe7d6fee77d90a_L.jpg

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në detin Jon në afërsi të Sarandës. Një jaht është mbytur por fatmirësisht pa pasoja në njerëz. Policia kufitare e Sarandës ka mundur të shpëtojë një shtetas italian në detin Jon.

Italiani ishte nisur me jaht nga Korfuzi për në Sarandë, por jahti ishte mbytur vetëm dy milje larg bregdetit të Sarandës.

Policia ka hapur hetimet dhe po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes. /Real-news.tv/

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303