fbpx

Me drogë drejt Greqisë, prangoset shqiptari me miqtë e tij grekë

b327c92bb51d5d76d0630e911623ac21_XL.jpg

Foto ilustruese

Dy shtetas grekë dhe një shqiptar, të moshës 23, 24 dhe 23 vjeç, janë arrestuar orët e para të së hënës, në afërsi të Kosturit.

Mjeti që drejtohej nga 23-vjeçari grek nuk i ndaloi policisë për kontroll dhe e shtoi shpejtësinë.

Në të njëjtën kohë, dy bashkudhëtarët e tjerë nisën të hidhnin nga mjeti paketa të ndryshme, që siç rezultoi më vonë përmbanin lëndë narkotike.

Pas një operacioni të koordinuar të policisë, mjeti u ndalua dhe tre të rinjtë u arrestuan, edhe pse bënë rezistencë të fortë.

Ndërkohë policët kishin mbledhur nga rruga gjithë paketat që pas peshimit doli se ishin 39 kg kanabis.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *