fbpx

“Me mijëra më shumë”, OKB: Numri i civilëve të vrarë është më i lartë se sa është raportuar

53a6ca4d4d89c9e140551a6ad1061525.jpg

Numri i civilëve të vrarë në Ukrainë që nga fillimi i luftës është më i lartë se sa është raportuar, tha shefja e  misionit të OKB-së për monitorimin e të drejtave të njeriut në vend, sipas The Guardian.

Numri zyrtar i viktimave civile në Ukrainë është 3,381 si dhe 3,680 janë të  plagosur.

“Ne kemi punuar me vlerësimet, por gjithçka që mund të them për momentin është se janë mijëra të vdekur më shumë se numrat që ju kemi dhënë aktualisht,” tha Matilda Bogner.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303