fbpx

‘Më në fund e pranoi”/ Lulzim Basha reagon urgjent pas deklaratës së Ramës për ministrat

basha-3.jpg

BASHA AKUZA QEVERISE - Kryetari i PD, Lulzim Basha, duke folur gjate nje konference te shtypi, ku ka akuzuar qeverine se po perdor policine ne fushate, per zgjedhjet lokale te 21 qershorit. /r/n/r/nBASHA IN CONFERENCE - Leader of the Democratic Party Lulzim Basha, speaks during a press conference, which he has accused the government of using the police to campaign for the local elections on 21 June.

Kryedemokrati Lulzim Basha ka dalë pak më parë me një reagim fill pas mbledhjes së Kryeministrit Rama me ministrat.

Sipas Bashës, me deklarata e tij, Rama pranoi se “qeveria e tij e ka zhytur vendin në korrupsion”

“Ka 8 vite në pushtet dhe sot më në fund pranoi se qeveria e tij e ka zhytur vendin në korrupsion. Ajo që ai nuk thotë dhe është e qartë për të gjithë shqiptarët është se PESHKU QELBET NGA KOKA!”, shkruan Basha.

 

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303