30.5 C
Tirana
E enjte, 18 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Më shumë se katër milionë nënshkrime kundër Brexit

spot_img

Një peticion online që i bën thirrje Qeverisë për heqjen e nenit 50 dhe anulimin e Brexit, ka arritur më shumë se katër milionë nënshkrime.

Peticioni, i filluar në fund të shkurtit, është aktualisht i dyti më i popullarizuari në internet dhe ka shkallën më të lartë të regjistrimeve, sipas Komisionit zyrtar të Peticioneve.

Nënshkrimet vazhduan të shtoheshin edhe pasi kërcënimi i një mosmarrëveshjeje me 29 mars u hoq kur liderët e BE ranë dakord se Brexit mund të vonohej.

Analiza nga firma programuese Tableau e 16,000 mijë peticioneve që konkurrojnë në faqen e internetit të qeverisë treguan se peticioni për anulimin e Nenit 50 kishte tre herë më shumë nënshkrime sesa të gjitha peticionet tjera të kombinuara pro-Brexit./real-news.tv/

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat