fbpx

Me të prekurit me Covid, femrat apo meshkujt? Jep detajet Albana Fico: Kjo javë ka qenë mjaft e…

bandicam-2021-09-22-03-02-28-048.jpg

Drejtoresha e ISHP, Albana Fico ka thënë pak momente më parë gjatë fjalës së saj se më shumë të prekura janë femrat nga Covid sesa meshkujt.

Ka pasur më shumë femra të prekura nga Covid. Kemi pasur një javë të qëndrueshme. Sot kemi një seri grafikësh që e bëjnë më të lehtë situatën për ta parë. E rëndësishme është se po vijojnë vaksinimet në qendrat shëndetësore, jemi në muajt e hapur të vaksinimit masiv. Ky muaj bëhet dhe më i rëndësishëm se do të hapen shkollat. Ftojmë të gjithë ata që duhen vaksinuar, të mos bëjnë asgjë më shumë vecse të shkojnë në qendrën e vaksinimit.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303