fbpx

“Medalje e “Mirënjohjes” për dy mësuesit e Memaliajt që humbën jetën në aksident

94d025deb86fa019eb1710d8bc7c91b7_L.jpg

Leonard Sako dhe Ornida Hoxha, mësuesit të cilët humbën jetën dy ditë më parë në një aksident tragjik rrugor teksa ktheheshin nga puna do të nderohen nga bashkia.

Këshilli Bashkiak i Memaliajt, ka menduar që për të dy mësuesit të akordojë pas vdekjes certifikatën e Mirënjohjes, me motivacionin “Për kontributin dhe punën e pa lodhur në edukimin e brezit të ri në fushën e arsimit”.

Ata jepnin mësim në fshatin Levan në njësinë Administrative Krahës.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303