fbpx

Mediat Britanike: Abrahamoviç ka refuzuar 3 miliardë pound për Chelsea

20081920-0-image-a-32_1571831678735.jpg

Daily Mail raporton se Roman Abrahamovic ka refuzuar një ofertë pre 3 miliardw pound për shitjen e Chelseat.

Abrahamovic prej disa kohësh i refuzohet viza për në Britani dhe nuk është pranë klubit.

Këtë sezon klubi ishte i dënuar për të mos bërë edhe merkato, teksa i iku edhe trajneri Sarri për tek Juventus.

Pavarsisht të gjitha këtyre problemeve Abrahamovic ka shprehur edhe një herë dashurinë që ka për Chelsean duke mos e shitur edhe për një shifër të majme prej 3 miliardw poundësh ose 3.47 miliardë euro

Advertisement

Sipas mediave britanike, personi që dëshironte ta blinte është nga lindja e mesme, por nuk japin asnjë emër.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303