fbpx

Mediat ruse: Nesër raundi i dytë i bisedimeve mes delegacionit rus dhe atij ukrainas

mefi.jpg

Ditën e nesërme mund të mbahet raundi i dytë i bisedimeve mes delegacionit rus dhe delegacionit ukrainas. Kështu kanë bërë me dije sot mediat ruse si Ria Novosti. Kujtojmë se ditën e djeshme u mbajtën bisedimet mes palëve në Gomel të Bjellorusisë që zgjatën pothuajse 6 orë. Pas diskutimeve palët janë kthyer për konsultime në vendet përkatëse dhe pritet një raund i dytë bisedimesh. Kreu i delegacionit rus ka dhënë sinjale pozitive kur ka deklaruar se pika të rëndësishme të përbashkëta janë gjetur gjatë bisedës që mund të çojnë në rezultate pozitive.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303