33.5 C
Tirana
E premte, 19 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Meghan Markle humb dhe asistenten personale

spot_img

MEGHAN Markle thuhet se humbi një ndihmës të tretë dhe të fundit vetëm tre muaj pasi asistentja e saj e fundit u largua.

Krahu i djathe i Dukeshes të Sussex, Amy Pickerill, e cila u caktua eshe si sekretare e saj vitin e kaluar, është gati të largohet nga pozita e saj.

Sipas MailOnline Pickerill do të japë dorëheqjen pasi Meghan dhe Harry të shkojë në Frogmore Cottage në Windsor më vonë këtë muaj dhe besohet të lëvizin jashtë shtetit.

Një burim i tha Mail: “Është shumë e trishtuar për kolegët e saj, pasi ajo është një anëtar shumë i njohur i stafit”.

“Ajo vendosi të qëndrojë me ta për t’i ndihmuar në lindjen e fëmijës dhe për të organizuar shtëpinë e tyre të re, më pas do ikë”, rrëfen një mikeshë e Amy, e cila preferon të mbetet anonime.

Tani ka nga ata që janë gati të betohen se, në pak muaj do ikin edhe bashkëpunëtorët e tjerë të ngushtë.
Amy kishte një rol të rëndësishëm, që në fillim.
Ajo u kujdes për organizimin e dasmës mbretërore dhe të gjitha eventet e tjera të bamirësisë, në të cilat dukesha merr pjesë.
Ajo gjithashtu është kujdesur edhe për fjalimet për shtyp e deri tek përgjegjësitë e marketingut.
Tani nuk ia del dot më të ecë para dhe duket se ka marrë një vendim drastik.

 Pickerill, who is seen here with Meghan and Harry at Buckingham Palace last week, is believed to be moving overseas

 It comes just months after Samantha Cohen, seen in the background with the Queen and Meghan, sensationally quit her role after 17 years in the royal household

 Meghan Markle's right-hand woman Amy Pickerill will reportedly leave her role when the couple move to Frogmore cottage later this month

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat