Merkel do të takojë sekretarin e Brexit për të diskutuar ngërçin

download-7-2.jpg

Kancelarja gjermane Angela Merkel do të zhvillojë bisedime me sekretarin e Brexit Michel Barnier të BE ditën e enjte në Berlin, tha një zëdhënëse e qeverisë gjermane, duke shtuar se një shtyrje e afatit për Brexit mund të diskutohej vetëm nëse Britania dëshiron të vonojë daljen e saj nga blloku.

“Ne duhet të dimë se çfarë dëshiron Britania dhe se si e sheh rrugën e saj përpara, dhe në veçanti për çështjen e një vonese”, tha zëdhënësja në një konferencë qeveritare për shtyp. “Ne do të merremi me këtë çështje vetëm nëse Britania dëshiron një vonesë”./real-news.tv/

scroll to top