fbpx

Merr flakë makina në autostradën Fier-Lushnje

LAJMI-I-FUNDIT-1-1-822x462-4.jpg

Një automjet ka marrë flakë në ecje në autostradën Fier-Lushnjë.

Ngjarja ndodhi rreth orës 09:25, në Vajkan.

Mjeti tip ‘Benz’ dyshohet se shkak i zjarrit është bërë një shkëndi elektrike në motorin e makinës. Fatmirësisht nga flakët nuk ka pasur persona të lënduar.

“Në datën 05.01.2019, rreth orës 09:25, në rrugën Fier-Lushnje, në Vajkan, mjeti tip “Benz” me drejtues shtetasin A.Z, në ecje e sipër ka marë flakë. Paraprakisht dyshohet për difekt në pjesën e motorrit.

Në vendin e ngjarjes u dërgua zjarrfikësja dhe shërbimet e policisë. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkakut të zjarrit”, thuhet në njoftimin e policisë.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *