fbpx

Merret vendimi i fundit/ Ja deri kur do të qëndrojë i mbyllur Aeroporti i Rinasit

rinas-kontroll-me-qen.jpg

Është marrë një vendim lidhur me Aeroportin e Rinasit pas grevës që u zhvillua së fundmi nga kontrollorët e trafikut ajror. Raportohet se aeroporti do të qëndrojë i mbyllur deri sot në orën 15:00 Më pas do të publikohet një tjetër njoftim.

Njoftimi është dhënë nga ICAO, Autoriteti Ndërkombëtar i Fluturimeve, ku theksohet mbyllja e aeroportit për shkak të mungesës së stafit deri në orën 15:00 të pasdites.

Nuk dihet nëse deri atëherë do të mund të arrihet një marrëveshje mes ministres Balluku dhe kontrollorëve të aviacionit civil për rikthimin e tyre në punë.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303