fbpx

Merret vendimi i fundit për ish-kryebashkiakun e Shkodrës, Valdrin Pjetrin

Valdrin-Pjetri.jpg

Janë pushuar hetimet ndaj ish kryebashkiakut të Shkodrës, Valdrin Pjetri. Ky vendim është marrë nga Gjykata e Tiranës.

I zgjedhur në krye të Bashkisë së Shkodrës në zgjedhjet e 30 qershorit u mor i pandehur për falsifikim të formularëve, sipas hetimeve Pjetri nuk kishte deklaruar hetimin dhe dënimin në shtetin italian për probleme me lëndët narkotike.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303